Imprezy towarzyszące

PROGRAM KULTURALNY

 

Konferencji TABU W OKU SZEROKO OTWARTYM będzie towarzyszyć szereg wydarzeń kulturalnych, w tym m. in.:

  1. Wystawa ARTEVIDA ZAVOD pt. “Subversive handicrafts – taboos in the weaving of culture”.

Doświadczanie TABU w krajach słowiańskich.

Miejsce ekspozycji: Collegium Maius, ul. Fredry 10, Hol główny

  1. Koncert w wykonaniu niemieckiego pianisty Daniela Hartingera – „Koncert fortepianowy op. 76” J. Brahmsa

Daniel Hartinger urodził się w 1985 roku w miejscowości Wasserburg nad Innem w Niemczech, dorastał w Waldkraiburgu, niedaleko Monachium.

Pierwsze lekcje fortepianu zaczął pobierać w wieku siedmiu lat u Ellen Kaufmann (Hochschule für Musik und Theater, Monachium), a w wieku lat szesnastu rozpoczął naukę u Thomasa Böckhelera (Richard-Strauss-Konservatorium, Monachium).

 

Dwa lata później podjął studia w Richard-Strauss-Konservatorium w klasie fortepianu Roberta Regösa i Gernota Siebera.

Latem 2008 roku z bardzo dobrym wynikiem zdał egzamin dyplomowy w Hochschule für Musik und Theater w Monachium. Po napisaniu pracy dyplomowej traktującej o sensie różnicowania współczesnej muzyki artystycznej i rozrywkowej latem 2009 roku uzyskał dyplom pedagogiczny.

 

Od września 2009 roku młody pianista studiuje na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. Marii Szraiber.

 

Daniel Hartinger wielokrotnie zdobywał pierwsze miejsca w ogólnokrajowym konkursie „Jugend Musiziert” w Niemczech i brał udział w kursach mistrzowskich, m.in. pod kierownictwem Veroniki Jochum von Moltke w Zgorzelcu.

 

Obecnie mieszka w Warszawie i Monachium.

Środa / Miejsce oraz godzinę rozpoczęcia koncertu podamy w tygodniu.

  1. Koncert zespołu MASS KOTKI

Są odtrutką na zgiełk popkultury i nudne męskie rockowe bojsbandy. Ich twórczość to balsam na dusze tych, którzy kochają punk w połączeniu z elektro, nową falą czy old schoolowym disco. Mass kotki to minimalna muzyka z maksymalną dawką energii. Zespół stworzyły dwie dziewczyny, Lady Electra grająca na klawiszu i Katiusza na gitarze basowej. Obie zdzierają swe niewinne głosy w takt syntetycznych bitów. Riot-grrrlz z Mass-Kotek potrafią być bardzo słodkie, po chwili mądrze się złościć i ostro krytykować różne nonsensy, jednocześnie się tym bawiąc. Uwielbiają wcielać się w różne kobiece role, dlatego na scenie można je zobaczyć jako panny młode, terrorystki czy punkowe Merlin Monroe. W 2005 roku wydały debiutancką płytę „Chodź zobaczyć” z hitem „Brutalny erotyzm” i „Freak show”. Trzy lata później ukazała się płyta „Miau miau miau” z piosenkami takimi jak „Alcatraz” czy „Siniaki”. W międzyczasie Mass kotki zaliczyły epizod teatralny, grając na żywo piosenki w spektaklu „Księga Rodzaju 2” w Teatrze Współczesnym we Wrocławiu. Owoc tej współpracy to mini cd z 6 utworami, m.in. mega powerowym numerem „Arkadij Ilicz”. Jesienią 2008 r. do zespołu dołączyła punkowa gitarzystka Siwa, dzięki której muzyka Mass Kotek nabrała szatańskiej siły rażenia. Wbrew zdrowemu rozsądkowi trio przygotowuje materiał na kolejną płytę (źródło: http://www.myspace.com/masskotki).

Więcej informacji: http://www.mass-kotki.net/

 

Czwartek, godz. 20.00, Klub Kisielice, ul. Taczaka 20

www.kisielice.com

  1. Pokaz filmów:
  • „Poza zasadą łagodności” – film dokumentalny, 33′, reż. Agata Rosochacka, Adriana Kovacheva

Próba odnalezienia granicy między kobiecym słowem a milczeniem. Marta Meszaros, Małgorzata Szumowska, Ewa Kraskowska, Agnieszka Gajewska, Barbara Wilkos i inne rozmówczynie poszukują języka, w którym mogą opowiedzieć o swoim osobistym doświadczeniu kobiecości.

  • „Northern flight” /Północny lot/, AXON Production 2004, reżyseria i scenariusz Vardan Tоziја, w rolach głównych Zlatko Konevski i Dragana Kostadinovska.

Czwartek, Collegium Minus / Miejsce oraz godzinę rozpoczęcia seansów podamy w tygodniu.

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: